Bezpieczne dziecko – pamiętajmy o odblaskach!

Okres zimowy i jesienny to czas kiedy dni stają się coraz krótsze, bardziej ponure i ciemniejsze. Tymczasem nasze dzieci muszą się w takich warunkach przemieszczać, np. do szkoły lub na jakieś dodatkowe zajęcia. Dlatego tak ważne jest zadbanie o ich bezpieczeństwo na drogach. A ma w tym pomóc przepis obowiązujący od września, nakładający konieczność noszenia odblasków poza terenem zabudowanym.

odblaski.net.pl

odblaski.net.pl

Oczywiście przepis ten wskazuje, że taki obowiązek dotyczy przebywania na terenie niezabudowanym, jednak odblaski które pojawiają się w ubiorze będą również chronić w każdym innym miejscu. Jest to szczególnie istotne dla dzieci, choć oczywiście przepis dotyczy wszystkich. Odblaski staną się podstawowym elementem zapewniającym dzieciom bezpieczeństwo. Ale jakie odblaski można wybrać?

Różne możliwości

Kiedyś odblaski kojarzyły się nam z dwiema możliwościami : 1)paski zakładane na ramię lub 2)wiszące odblaski przypięte do tornistra. Obecnie wybór jest o wiele większy i ciekawszy – a to dlatego, że odblaski przyjęły rozmaite formy.

Przede wszystkim można zdecydować się na ubrania i różne części garderoby, które działają jak odblaski. Takie odblaskowe elementy pojawiają się na butach, czapkach, rękawiczkach, szalikach oraz na kurtkach. Można również wybrać spośród dodatkowych akcesoriów, np. opasek lub smyczy. Za takie odblaskowe wyposażenie nie trzeba nawet dopłacać – są one po prostu uwzględnione przez producentów ubrań. Są powszechnie dostępne i chronią nasze dzieci w każdym miejscu.

promoceny.pl

promoceny.pl

Trzeba przyznać, że najbardziej popularne są buty z elementami odblaskowymi. Są też najlepszym zabezpieczeniem – stopy dziecka się poruszają i są widoczne dla kierowcy już z dość dużej odległości. Dla porównania – dziecko z odblaskowymi butami widoczne jest z odległości 200-250metrów, a dziecko bez odblasków z odległości 20-30metrów.

Modne i bezpieczne

Dzięki takiej różnorodności dzieci nie trzeba zmuszać do noszenia odblasków. Co więcej, odblaskowa odzież jest ładna i często również modna. Dzieci mogą zatem wybrać części garderoby, które będą im się podobały, będą odpowiadały aktualnym trendom, a do tego będą również bezpieczne.

poza-domem.pl

poza-domem.pl

Poza tym projektanci cały czas stawiają również na mocne, neonowe kolory. Bez problemu można dobrać takie czapki, szaliki czy rękawiczki, które wyglądają stylowo i oryginalnie, a do tego sprawiają, że dziecko jest widoczne na drodze.

Warto zatem wyposażyć swoje dziecko w takie elementy, by było bezpieczne, a także by działać zgodnie z obowiązującym obecnie prawem.

Dodaj komentarz