Ciekawe triki kosmetyczne – poznaj je

Istnieje wiele trików kosmetycznych, które pomagają poprawić wygląd twarzy, maskować różne niedoskonałości czy utrwalić makijaż. Istnieją również triki, które pomagają zaoszczędzić na drogich i zbędnych kosmetykach. Warto dowiedzieć się, jakie zastosowanie mogą mieć kosmetyki, które posiadamy w swoich kosmetyczkach, i które nie należą do luksusowych produktów. A dzięki nim osiągniemy naprawdę niezwykłe efekty.

1.Puder dla dzieci

ofeminin.pl

ofeminin.pl

Puder dla dzieci to świetny kosmetyk, który pozwoli wydłużyć oraz pogrubić rzęsy. Jak to możliwe? Wystarczy najpierw nałożyć na rzęsy warstwę tuszu, a następnie nałożyć na nie odrobinę pudru. Można to zrobić za pomocą wacika lub starej szczoteczki do tuszu. Na końcu na puder nakładamy kolejną warstwę tuszu – dzięki temu rzęsy będą grubsze, ale też dłuższe. To daje możliwość zrezygnowania z drogich tuszy lub zabiegu przedłużania rzęs.

2.Korektor

Jak można wykorzystać korektor? Otóż idealnie sprawdzi się w roli bazy pod cienie do powiek. Najpierw na powieki nakładamy korektor, a później cienie. Dzięki temu cienie się nie sypią, ale są trwalsze.

3.Przezroczysty tusz

malowajka.blogspot.com

malowajka.blogspot.com

Ciekawe zastosowanie może mieć również przezroczysty tusz do rzęs. Pozwala nadać rzęsom odpowiedni kształt – wydłużyć je lub podkręcić. Ale nie tylko. Świetnie nada się jako baza pod czarny tusz – rzęsy nie będą takie obciążone. Szczególnie dotyczy to tuszów mocnych, wodoodpornych. Poza tym przezroczysty tusz może również być żelem do brwi.

4.Maść kosmetyczna

Jeżeli posiadamy w domy maść kosmetyczną, to mamy idealny kosmetyk do demakijażu – skuteczny i delikatny.

5.Róż w kremie/pomadka do ust

Kobiety bardzo polubiły róż w kremie – jest wygodny i praktyczny. Dodatkowo jest wielofunkcyjny – róż sprawdzi się także jako pomadka do ust. Można też spojrzeć na tą sprawę odwrotnie – pomadkę do ust można wykorzystać jako róż do policzków.

jejswiat.pl

jejswiat.pl

6.Wazelina

Zastosowań wazeliny jest naprawdę wiele – i dotyczą nie tylko pielęgnacji ciała. Jednak w tym wypadku zwrócimy uwagę na to, że wazelina świetnie nadaje się do zmiękczania skórek wokół paznokci. A to oznacza sporą oszczędność – nie trzeba korzystać z zabiegów lub specjalnych kremów do tego celu przeznaczonych.

7.Cień o ciemnoszarym odcieniu

Cień do powiek w ciemnoszarym kolorze okaże się idealnym kosmetykiem do brwi – z powodzeniem zastąpi kredkę do brwi i pozwoli nadać im odpowiedni kształt oraz kolor.

Możliwości jest zatem naprawdę wiele. Odpowiednio dobrane kosmetyki dają możliwość podkreślenia walorów swojej urody, a także zamaskowania różnych niedoskonałości – i wcale nie trzeba do tego całej gamy drogich produktów.

Dodaj komentarz