Co zrobić, by być szczęśliwym?

Każdy chciałby być szczęśliwy. Jednak wiele osób uważa, że to coś nieosiągalnego. I jest to oczywiście błędne myślenie. To czy będziemy szczęśliwi zależy wyłącznie od nas samych i od naszego nastawienia. Warto zatem rozważyć, co pomoże czuć się szczęśliwszym. Oto kilka ciekawych porad.

Nie zamartwiaj się

szczęście 1

Jest to stara prawda, o której często zapominamy. Bardzo łatwo jest skupiać się na problemach i dodatkowo zamartwiać o wszystko. A to sprawia, że przestaje być przyjemne i nie potrafimy dostrzegać tego, co dobre. A prawda jest taka, że nasze zamartwianie się nie przyniesie nic dobrego – problemy nie znikną ani się nie rozwiążą. Warto zatem uwagę skupiać na innych, dobrych rzeczach.

Uśmiechaj się

Śmiech to zdrowie – ale to nie jedyny pozytywny wpływ jaki może na nas wywierać. Uśmiechanie się czy wręcz głośnie śmianie powoduje, że nabieramy pozytywnego podejścia do życia. Odczuwamy więcej radości, cały świat wydaje się przyjemniejszy, a nasze problemy jakby maleją. Warto zatem uśmiechać się jak najczęściej i wręcz szukać ku temu okazji. A jak już nabierzemy takiego zwyczaju, to uśmiech sam będzie się cisnął na naszą twarz.

Fun in the sun

Okazuj wdzięczność

Bardzo często ludzie mają skłonność do narzekania na to, czego nie mają. I taki sposób myślenia sprawia, że nie dostrzegamy tego, co posiadamy. A to wielki błąd. Warto bowiem spojrzeć na to wszystko z innej perspektywy – nie wszyscy mają , rodzinę, pracę, dobre zdrowie, mieszkają w spokojnym miejscu, mają przyjaciół. Często to, co wydaje się nam normalne, wcale takie nie jest. I warto być za to wdzięcznym, bo będziemy to bardziej doceniać. Nagle okaże się też, że mamy całkiem sporo, a to poważny powód do bycia szczęśliwym.

Rób to, co lubisz

Ogromną radość sprawia nam robienie tego, co lubimy, co nas pasjonuje. Warto zatem spróbować takie rzeczy uczynić swoją drogą zawodową. Jeżeli tkwimy w pracy, której szczerze nie znosimy, to trudno być szczęśliwym – choć oczywiście czasami taka jest konieczność. Ale jeżeli tylko istnieje możliwość, warto zmienić pracę i poszukać zajęcia, w którym będziemy się spełniać.

szczęście 3

Jeżeli nie ma takiej opcji, to warto wykupić trochę czasu na takie zajęcia, które sprawiają nam prawdziwą przyjemność. Warto postarać się, by nasze życie nie składało się wyłącznie z obowiązków.

W każdym dniu szukaj dobrego

Kluczem do szczęścia jest tak naprawdę dostrzeganie tego co się ma. A każdy dzień potrafi przynieść coś dobrego – trzeba tylko to dostrzec. Czasami będą to naprawdę małe rzeczy, ale to od nich zależy nasze szczęście.

Takie właśnie rady i opinie Mateusz Grzesiak przedstawia w jednej ze swoich książek. Pokazuje, że szczęście mamy na wyciągnięcie ręki. Warto się nad tym poważnie zastanowić.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *