Jak sprawniej się odchudzać?

Wiele kobiet chciałoby szybko pozbyć się nadmiaru kilogramów. Tymczasem proces chudnięcia zazwyczaj trwa dłuższy czas. Wyjątkowo frustrujące jest to, że mężczyźni chudną dużo szybciej i szybciej mogą cieszyć się osiągniętymi wynikami. Dlaczego tak się dzieje? I jak poprawić efektywność swoich działań?

źródło: ibeauty.pl

źródło: ibeauty.pl

Na różne tempo odchudzania wpływają konkretne czynniki. Mężczyźni różnią się od kobiet fizjonomią, ale również psychiką. Kobiety są niezwykle emocjonalne i niezwykle osobiście traktują wszystkie swoje niepowodzenia. Z ogromnym wysiłkiem podchodzą do kwestii odchudzania, ćwiczeń oraz zdrowego trybu życia, jednak stosowana dieta nie zawsze przynosi efekty. Bardzo często wynika to z wyboru nieodpowiedniej diety. Kobiety niestety zazwyczaj stawiają na diety głodowe, które nie przynoszą efektów. Poza tym kobiety nie są zbyt cierpliwie – kiedy po kilku dniach nie widzą efektu, odczuwają zniechęcenie. Tymczasem mężczyźni są cierpliwsi i bardziej wytrwali – kiedy zdecydują, że chcą zrzucić kilka kilogramów, to się motywują, działają i osiągają cel.

Jak sobie z tym poradzić?

źródło: sites.google.com

źródło: sites.google.com

Przede wszystkim trzeba zrozumieć, że prawidłowa dieta wiąże się z doborem właściwych produktów i zmianą nawyków żywieniowych. Efekty takich działań będą widoczne po jakimś czasie. Trzeba też pamiętać o tym, że takie stopniowe gubienie kilogramów jest o wiele lepsze dla zdrowia. Jak zatem zaplanować odpowiednią i zdrową dietę? Bardzo ważne jest to, by produkty zawarte w diecie, były bogate w określone składniki odżywcze, składniki mineralne oraz witaminy. Dzięki temu sprawniej będzie działał cały organizm. Niezwykle ważny jest też błonnik, który będzie usprawniał pracę jelit. Poza tym błonnik zapełnia żołądek i pozwala zaspokoić apetyt, co również wspomaga odchudzanie. Taka przemyślana i zrównoważona dieta odchudzająca nie tylko będzie pozwalała chudnąć, ale także usprawni pracę całego organizmu.

Kobiety mają mniejsze potrzeby energetyczne niż mężczyźni, w związku z czym, potrzebują mniejszej dawki kalorii na dzień. Poza tym mają mniejszą masę mięśniową, a większą tkankę tłuszczu w organizmie – i dlatego tak ważną sprawą jest dobór właściwej diety.

źródło: polki.pl

źródło: polki.pl

Kobiety muszą też zdawać sobie sprawę z tego, że nadmiar tkanki tłuszczowej gromadzi się u nich w innych partiach ciała. U mężczyzn najczęściej występuje otyłość brzuszna – i w tym wypadku łatwiej jest się pozbyć nadmiaru kilogramów. W wypadku kobiet najczęściej tkanka na odkłada się w dolnych partiach ciała (pośladkach, udach, biodrach), z których trudniej jest ją usunąć. Jednak jest to możliwe. Kobiety muszą zadbać nie tylko o dietę, ale również ćwiczenia skierowane na odpowiednie partie ciała.

Dodaj komentarz