Jakie osłony okienne można wybrać?

potrzebują odpowiednich osłon – dzięki nim można kontrolować ilość światła docierającego do wnętrz, chronić pomieszczenia przed nagrzaniem czy wścibskimi sąsiadami. Często odgrywają też rolę dekoracyjną. Do wyboru mamy kilka możliwości – , oraz shuttersy.

źródło: polki.pl

źródło: polki.pl

1. Rolety. Rolety idealnie spełniają wszystkie role narzucane osłoną okiennym. Bez problemu można dobrać rolety odpowiadające naszym wymaganiom, np. wybierając różne modele czy tkaniny. Rolety można montować na każdy typ okien, a w tym celu wykorzystuje się specjalne prowadnice boczne. Można też wybrać rolety z uchwytami na ramę okienną. Najpopularniejsze są oczywiście rolety tekstylne – te tradycyjnie zwijane w rolkę, rolety rzymskie lub plisowane(zwijane sznurkami ściągającymi materiał). Można tez wybierać materiału o różnych kolorach, wzorach oraz grubości. Dzięki temu rolety stają się ciekawą dekoracją wnętrza i pozwalają przepuszczać określoną ilość światła, np. grubsze rolety sprawdzą się w sypialni, a rolety z materiału typu duo z przezroczystymi pasmami nadają się do salonu. Popularne są tez rolety słomkowe oraz bambusowe, które tworzą ciekawy klimat.

źródło: rolety-olsztyn.pl

źródło: rolety-olsztyn.pl

2. Żaluzje. Są one bardzo funkcjonalne, a także dość estetyczne. Tym bardziej, że istnieją różne możliwości, szczególnie jeżeli chodzi o materiał, z którego wykonuje się żaluzje. Można wybrać te drewniane, nadające się do przytulnych wnętrz domu, ale też żaluzje aluminiowe, sprawdzające się w biurach. Kąt ustawienia żaluzji reguluje się za pomocą specjalnych sznurków lub taśm, co pozwala regulować ilość promieni słonecznych wpadających do wnętrza. Można je zatem tak ustawić, by oświetlić określoną przestrzeń. Bez problemu można je również zupełnie przesunąć i w pełni doświetlić wnętrze. Żaluzje można zamontować za pomocą wkrętów lu używając uchwyty na ramę okienną. Największy minus żaluzji dotyczy trudności z utrzymaniem ich w czystości.

źródło: roletko.pl

źródło: roletko.pl

3. Shuttersy. Są to drewniane przesłony z ruchomymi elementami, dzięki którym można regulować ilość światła wpadającego do pomieszczeń. Idealnie nadają się do każdego okna – o różnych wymiarach, ale także o różnych kształtach. Można okna osłonić pojedynczymi panelami, które umieszczone na zawiasach będą otwierać się na . Do większych okien można wybrać system szynowy, składany lub przesuwny – panele mogą składać się harmonijkowo lub zsuwać za siebie. Regulować shuttersy można na kilka sposobów, w tym za pomocą mechanizmy w słupku bocznym, za pomocą listwy regulacyjnej lub zdalnie. Można wybrać panele z różnych gatunków drewna i w różnych kolorach, dzięki czemu pasują do różnych aranżacji.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *