Kiedy w małżeństwie pojawiają się problemy

Większość małżeństw stara się dbać o ten związek najlepiej jak tylko potrafi. Okazuje się jednak, że trudno jest uniknąć wszelkich problemów. Niekiedy zaczynają one bardzo negatywnie wpływać na małżeństwo. Czasem więzi oraz uczucie łączące małżonków zaczyna słabnąć. 

 

Jakie mogą być tego przyczyny? 

Bardzo często trudności z związku wynikają z problemów ekonomicznych. Któreś z małżonków może stracić pracę. Ciężko jest się utrzymać oraz związać koniec z końcem. Szczególnie jeżeli trzeba spłacać jakieś kredyty. Małżonkowie często wzajemnie się obwiniają, kłócą i przestają ze sobą rozmawiać. Mężczyźni, którzy nie są w stanie utrzymać rodziny popadają w depresję.


Wielu małżonków żyje obok siebie. Tak wpływ na nich praca zawodowa. Liczne obowiązki, praca po godzinach, wyjazdy służbowe. Praca staje się ważniejsza od współmałżonka. Najtrudniejszą sytuacją z jaką mierzą się małżeństwa jest zdrada. Większość małżeństwa rozpada się kiedy, któreś z małżonków znajduje sobie nowego partnera. Zachodzi jednak pytanie – czy można w jakiś sposób naprawić takie relacje?


 

Gdzie szukać pomocy?

Część małżonków chce walczyć o swój związek. Jeżeli nie potrafią poradzić sobie sami, decydują się na skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Udają się do gabinetu psychologicznego, jak w mieście Poznań. Terapia, którą prowadzą psychologowie dostosowana jest do potrzeb każdej pary. Małżonkowie uczą się szacunku, zaufania, zaczynają ze sobą rozmawiać i szukać rozwiązania dla swoich problemów. Terapia małżeńska w wielu przypadkach okazuje się naprawdę skuteczna. 

Dodaj komentarz