Kiedy zapisać dziecko na pierwszy kurs angielskiego?

Małe dziecko chłonie wszystkie informacje i bodźce, jakie docierają do niego z otoczenia, a nauki nie traktuje jeszcze jak nudnego obowiązku. Nie obawiajmy się zatem, że wczesne lekcje odbiorą dziecku beztroskę i dziecięcy luz. Maluch jest teraz żądny wiedzy i warto wykorzystać te chwile na pierwszy kontakt dziecka z językiem obcym. 

W domu czy w szkole?

Na początku nie ma co liczyć na efekty, chodzi raczej o oswojenie się z językiem, które poskutkuje szybszym przyswajaniem informacji w latach późniejszych. Można puszczać dziecku bajki i piosenki w języku angielskim. To nie tylko nauka, ale też dobra zabawa, z którą kiedyś dziecko kojarzyć będzie naukę angielskiego. Nastawienie to podstawa skutecznej nauki, więc jest o co walczyć. Cieszmy się razem z dzieckiem z drobnych sukcesów i doceniajmy zdolności. 

Jeśli widzimy, że dziecko dobrze odnajduję się w roli małego ligwisty, a nasze umiejętności okazują się niewystarczające, można pomyśleć o szkółkach językowych albo klubikach międzynarodowych. Jeśli ta dziedzina nauki nie specjalnie je interesuje, odłóżmy decyzję na później, poczekajmy rok albo dwa. 

 

Dodaj komentarz