Komu można sprezentować kubek z logo firmy?

Kubek z logo firmy to całkiem ciekawy sposób na to, aby w jakiś sposób umocnić wizerunek swojej firmy. To bardzo konkretne rozwiązanie, na które warto zwracać uwagę. Pojawia się jednak pytanie dla kogo taki prezent będzie dobry? Z całą pewnością dla Klienta, ponieważ sprawdzi się jako gadżet reklamowy. Klienci lubią dostawać gratisy, zwłaszcza jeśli te są praktyczne a kubki na pewno do takowych należą.

interior-design-828545_640

Okazje biznesowe

Z jakiej okazji wręczać klientom kubek? Na to właśnie trzeba uważać, ponieważ można iść o krok za daleko chcąc osiągnąć sukces. Wyobraźmy sobie prostą sytuację: filia banku, klient przychodzi do doradcy poprosić o zmianę hasła do konta bankowego. Zwyczajna usługa, która nie jest jakimś szczególnym osiągnięciem ani dla takiego klienta, ani dla banku. Taka osoba dostaje kubek i tu pojawiają się schody, ponieważ bank nie zostanie odebrany jako profesjonalny. W oczach klienta przy takiej błahej sprawie kubek będzie oznaką swoistego aktu desperacji i na pewno da do myślenia. W efekcie klient może nawet zrezygnować z usług bankowych. Sytuacja druga – nowy klient jest zainteresowany usługami banku, podpisuje umowę i wpłaca pierwsze pieniądze na swój rachunek bankowy. W zamian dostaje piękną teczkę z logo firmy, w której zawrą się dane jego doradcy, umowa i wszelkie inne niezbędne dokumenty oraz właśnie kubek z logo, dla nowego klienta. Czy to brzmi lepiej? Zdecydowanie tak.

kubek reklamowy

Komu jeszcze można wręczać takie kubki? Może pracownikom? Jest to działanie wieloaspektowe. Z jednej strony pracownik, który siedzi przy biurku i posiada na nim kubek z logo swojego miejsca pracy będzie działał jako żywa reklama. Z drugiej strony taki pracownik poczuje się doceniony przez swojego przełożonego a to z całą pewnością przyniesie całkiem niezłe efekty w postaci wzrostu produktywności i efektywności pracy. Odpowiednia mobilizacja pracowników zawsze przynosi dobre rezultaty, dlatego przedsiębiorcy, którzy mają świadomość wartości swojej kadry pracowniczej powinni o nią zadbać wszelkimi kosztami.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *