Niezapowiedziani goście – jak w 5 minut wyczarować porządek?

Ups… dzwonek do drzwi! Na ogół wizyty gości nas cieszą, ale jeśli masz w domu bałagan – mogą wprawić gospodarzy w niezłe zakłopotanie. Co zrobić, aby w kilka minut doprowadzić mieszkanie do stanu „używalności”?
Bałagan pod kluczem

Jeśli w pokoju, w którym planujesz podjąć gości, znajduje się dużo niepożądanych przedmiotów, najprostszym rozwiązaniem będzie wyniesienie ich do innego pomieszczenia. Możesz w tym celu posłużyć się dużym pudełkiem lub torbą, a następnie zamknąć lub przymknąć drzwi do pokoju, które chwilowo pełni rolę przechowalni. Pamiętaj jednak, że jest to rozwiązanie tymczasowe – wyniesione chaotycznie rzeczy muszą później znaleźć swoje miejsce.
Szybkie słanie łóżek

Kolejnym krokiem do posprzątania mieszkania – lub przynajmniej stworzenia wrażenia, że jest ono posprzątane – jest szybkie posłanie łóżek. Jeżeli tylko nie postanowiłeś zagospodarować sypialni jako tymczasowego „składziku”, to rozrzucona pościel na pewno rzuci się w oczy. Wyrównaj więc posłanie i ułóż poduszki w odpowiedni sposób.
Prosimy na kanapę!

To właśnie na kanapie najczęściej siadają nasi goście podczas nieformalnych przyjęć. Domownicy również lubią spędzać na niej czas, czego efektem bywają leżące na niej książki, gazety lub… ubrania. Koniecznie uprzątnij więc sofę, umieszczając artefakty na odpowiednich miejscach lub… zanosząc je do tajnej skrytki z punktu numer 1. Jeśli masz zwierzaka , może uda Ci się – za pomocą specjalnej rolki – usunąć z niej sierść…?
Nastrojowy półmrok

Wieczór przy świecach lub przygaszonym świetle ma wiele zalet – wyjątkowa atmosfera, poczucie ciepła i bezpieczeństwa… oraz możliwość ukrycia tego, co ma pozostać niewidoczne! Jeśli pokój będzie oświetlony tylko częściowo, nikt nie zwróci uwagi na nieposprzątane zakamarki. Gdy goście pukają do Twoich drzwi przed zapadnięciem zmroku, możesz zawsze zasłonić rolety. Ten zabieg ukryje również szyby bez połysku!
Zapach świeżości

Pamiętaj, że świat odbieramy nie tylko zmysłem wzroku, ale również powonienia! Jeśli chcesz, aby goście odnieśli wrażenie, ze dbasz o porządek w mieszkaniu – lub przynajmniej zadbałeś o niego przed ich odwiedzinami – rozpyl w mieszkaniu trochę odświeżacza, mgiełki zapachowej lub perfum. Odpowiedni aromat potrafi odwrócić uwagę od niekoniecznie czystych mebli lub nieodkurzonego dywanu! Warto zawsze w domu mieć dobrej jakości odświeżacz powietrza. My polecamy te od General Fresh – są niedrogie i dostępne  w wielu oryginalnych zapachach. Nasz ulubiony to kardamon i drewno sandałowe – idealny zapach na jesień 🙂

elektryczny-odswiezacz-aquablue-wiz_1967
W tak odświeżonym mieszkaniu możesz spokojnie przyjmować gości – bałagan nie powinien rzucać się w oczy. Pamiętaj jednak, że bliskie osoby na pewno nie obrażą się, że ich przybycie nie zostało poprzedzone generalnymi porządkami.

Dodaj komentarz