Odzież sportowa – jaki materiał wybrać?

Profesjonalna odzież sportowa znacznie zwiększa wygodę i komfort w czasie treningów. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup takiej odzieży. Nie jest to jednak sprawa prosta, gdyż do wyboru mamy naprawdę wiele produktów. Jak zatem podjąć decyzję? Od czego zacząć? Na początku warto dowiedzieć się czegoś o materiałach, z których wykonana jest odzież sportowa.

1.Bawełna

Jest to materiał naturalny, chłodny, a jednocześnie całkiem dobrze przepuszcza powietrze i pozwala odparowywać pot. Jest więc dobrą tkaniną dla sportowej odzieży. Wykonane z bawełny ubrania nadają się do biegania, jazdy na rowerze czy do ćwiczeń na siłowni. Dodatkowo odzież bawełniana jest niezbyt droga i powszechnie dostępna.

mdsport.pl

mdsport.pl

2.Cocona i Oder resistance

Ta grupa materiałów pozwala pozbywać się nieprzyjemnych zapachów.

Cocona wykonana jest z tworzyw sztucznych z dodatkiem węgla z łupin orzechów kokosowych. Oder resistance to odzież wykonana z tworzyw sztucznych z dodatkiem włókien srebra. Takie materiały pochłaniają brzydkie zapachy, gdyż zarówno włókna srebra, jak i węgiel mają właściwości antybakteryjne(a to bakterie wywołują nieprzyjemne zapachy).

Taką odzież wybierają rowerzyści oraz osoby, które dużo chodzą, w tym alpiniści – takie osoby często nie mają możliwości prać odzieży. Sprawdzi się też dla osób biegających czy intensywnie ćwiczących na siłowni czy na fitnessie. Jest to jednak odzież droższa.

3.Merino

esposport.pl

esposport.pl

Materiał z wełny merynosów(owiec). Materiał naturalny, który grzeje ciało, ale również przepuszcza powietrze, dzięki czemu się nie pocimy. Ten rodzaj wełny nie drapie, więc można ją nosić na gołe ciało. Jest to odzież idealna na zimę, np. dla narciarzy, łyżwiarzy, ale też dla osób lubiących górskie wyprawy, jazdę na rowerze czy kajakarstwo.

4.Coolmax

Materiał który przyspiesza odprowadzanie ciepła z ciała, ale też bardzo szybko wysycha. Wpływa zatem na termoregulację ciała. Taka odzież sprawdza się przy większości forma aktywności. Szczególnie polecane są skarpety z tego materiału, które zabezpieczają stopy przed odparzaniem i obcieraniem.

grsail.com

grsail.com

5.Z filtrem UV

Są to materiały, które mają za zadanie chronić przed promieniowaniem słonecznym. Są skuteczniejsze od zwykłej, cienkiej odzieży, przez którą przedostaje się część promieni. Jest to zatem odzież idealna na letni okres i pozwala swobodnie uprawiać sport na świeżym powietrzu – bez ryzyka oparzeń. Sprawdzi się przy bieganiu, jeździe na rowerze czy spływach kajakowych.

Możliwości jest wiele – a to jeszcze nie wszystko. Można zatem bez przeszkód dobrać odzież do swoich potrzeb i wymagań. Dobra hurtownia odzieży sportowej na pewno pomoże nam dokonać właściwego wyboru i zadba o nasz dobry strój sportowy w korzystnej cenie.

Dodaj komentarz